ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • intensywne opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 14°C
sobota 22.06.2024 r.
Imieniny: Pauliny, Sabiny i Tomasza

Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Polskich Łąkach. Mają powstać kolejne drogi dla rowerów

W lutym rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania z drogą gminną w centrum Polskich Łąk, aż do istniejącego chodnika z kostki betonowej przy cmentarzu parafialnym.

- Ścieżka została zaprojektowana przez naszą gminę, we współpracy z powiatem – przypomina Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Jest budowana w pasie drogi powiatowej, dlatego realizacją tego zadania zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu – dodaje wójt.

Ścieżka będzie o szerokości 2 metrów, nawierzchnia asfaltowa. Ponadto w projekcie przewidziano budowę zjazdu na drogę gminną w kierunku Gawrońca i dodatkowych zjazdów na pola, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz elementów bezpieczeństwa.

Dodajmy, że gmina przygotowuje projekt budowy ponad 3-kilometrowego odcinka drogi rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240, z Krupocina do Bramki. Ponadto w przyjętym przez powiat programie przebudowy dróg ujęto ścieżki rowerowe przy drogach powiatowych, a samorząd z Bukowca zadeklarował wsparcie finansowe dla tych inwestycji.

Obrazki galerii: