ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    12°C / 7°C
sobota 20.10.2018 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Wigilia z Karolem Dickensem

W świetlicy wiejskiej w Gawrońcu sołtys, rada sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pełną ciepła, rodzinną wręcz wigilię dla osób starszych z tej miejscowości. Na początku wigilijnego spotkania Joanna Kujawska zapoznała zgromadzonych z „Opowieścią wigilijną" Karola Dickensa.
Chórek z miejscowej świetlicy środowiskowej zaprezentował zarówno kolędy jak i wiersze.
Dzieci, młodzież jak i uczestnicy spotkania opłatkowego śpiewali wspólnie „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi”, „Anioł pasterzom mówił” i inne kolędy. Natomiast Adam Czarnecki z męskiego chóru „Cecylia” z Bukowca zaśpiewał, także wspólnie z paniami „Do wszystkich serc, do wszystkich serc uśpionych”.
Każdy z uczestników spotkania oraz chórzyści otrzymali drobne upominki ufundowane przez sołectwo. Jak zawsze nie zawiódł słuchaczy Czesław Wszołek, Przewodniczący Rady Gminy Bukowiec, który zaprezentował swój kolejny z wielu wierszy o magii świąt Bożego Narodzenia.
Nie mogło zabraknąć tradycyjnego łamania się opłatkiem i składania sobie tylko najlepszych, najserdeczniejszych życzeń na święta i nadchodzący 2018 rok.
Świąteczny poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gawrońca oraz sołtys Mariola Lubańska..
W spotkaniu wigilijnym wzięli udział również zaproszeni goście: Bernadeta Kiełpińska- kierownik GOPS-u, Adam Czarnecki- radny Rady Gminy Bukowiec, Honorata Surma-skarbnik, Czesław Wszołek- Przew. Rady Gminy.  
KP
„Czas Świecia”, 22 grudzień 2017 r.