ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • intensywne opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 14°C
sobota 22.06.2024 r.
Imieniny: Pauliny, Sabiny i Tomasza

W gminie Bukowiec wyłoniono uczniów, którzy najwięcej wiedzą o pożarnictwie

Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii pożarnictwa oraz pierwszej pomocy. W rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Bukowca, Przysierska i Różanny.

W pierwszej grupie wiekowej, obejmującej klasy od pierwszej do czwartej najlepszy był Adrian Czop ze szkoły w Różannie, wyprzedzając Błażeja Stożek i Macieja Kempińskiego, reprezentujących placówkę z Bukowca. W drugiej grupie wiekowej, z klas od piątej do ósmej, zwyciężyła Laura Gregorek z podstawówki w Różannie przed Leną Żochowską z Przysierska, a trzecie miejsce zajął Cezary Chmielewski, reprezentant szkoły w Bukowcu.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczyli wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski, komendant gminny OSP Jerzy Chałat oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP Świecie i jednocześnie radny Gminy Bukowiec st. kpt. Adam Gwizdała. Każdy z uczestników otrzymał upominek.

Warto podkreślić, że opiekunowie poświęcili dużo czasu na odpowiednie przygotowanie uczestników, którzy prezentowali wysoki poziom wiedzy o pożarnictwie. Teraz laureaci będą startować w zawodach powiatowych, zaplanowanych na 5 kwietnia w Świeciu.