ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    9°C / 3°C
sobota 24.02.2024 r.
Imieniny: Boguty, Bogusza i Macieja

Nowe przedszkole w Bukowcu już otwarte. Informujemy o szczegółach inwestycji i prezentujemy pierwsze zdjęcia

Kilka tygodni temu zakończyły się roboty budowlane i wszystkie odbiory budynku nowego przedszkola w Bukowcu. Ten nowoczesny, przestronny, efektowny obiekt jest zlokalizowany w centrum Bukowca, przy ulicy Bajkowej. Dzieci uczęszczają do nowej placówki od połowy marca.

- Budowę rozpoczęliśmy w listopadzie 2020 roku, roboty potrwały 16 miesięcy. W przedszkolu jest pięć sal, każda o powierzchni 75 metrów kwadratowych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest ruchoma ściana działowa łącząca dwie sąsiadujące sale, którą można automatycznie złożyć i dzięki temu powstaje powierzchnia ok. 150m kwadratowych do wykorzystania na akademie, bale karnawałowe, czy inne spotkania w szerszym gronie. Ponadto sala dla najstarszych dzieci jest wyposażona w ściankę wspinaczkową – informuje Adam Licznerski, wójt gminy. - Prócz tego jest nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków z całym zapleczem i wyposażeniem. Oczywiście jest gabinet dyrektora, pomieszczenie do zajęć indywidualnych, toalety przy każdej sali, czy szatnia. Przedszkole jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ogrodzone i monitorowane – zaznacza gospodarz gminy.

Koszt inwestycji to 4,1 miliona złotych. Na to przedsięwzięcie zostały przeznaczone środki z budżetu samorządu, ponadto gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości  763 154 złotych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (Środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego). Nowe przedszkole łącznie może pomieścić około 125 dzieci, na ten moment uczęszcza 95 dzieci.
- Warto przypomnieć, że w związku z budową przedszkola, niemal w tym samym czasie przy 50% wsparciu finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych powstała droga dojazdowa z parkingiem, zatoką autobusową, chodnikiem – kończy swoją wypowiedź wójt Adam Licznerski.

Na zakończenie dodajmy, że w 2020 roku nasz samorząd zrealizował kompleksową termomodernizację z remontem wnętrz i wymianą źródła ogrzewania na pompę ciepła w drugim gminnym przedszkolu, w Przysiersku.

Tablica RFIL