ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    32°C / 19°C
wtorek 16.07.2024 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

Majówka na sportowo. Fotorelacja z imprezy w Bukowcu

Urząd Gminy w Bukowcu zorganizował, podobnie jak w poprzednich latach, „Sportowo-rekreacyjną majówkę”. Każdy mógł tutaj coś znaleźć dla siebie, dla rodziny. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy imprezy.

Spotkanie ze sportem rozpoczęły biegi na nowej bieżni lekkoatletycznej przy szkole. Rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki.

A oto wyniki:
- kategoria przedszkolaków: I Filip Mika, II Aleksander Śmigiel, III Adrian Majka.
- kategoria dzieci klas I-III: I Borys Pruś, II Jakub Majka, III Wiktor Januszewski
- kategoria klas IV- VI: I Antoni Marunowski, II Jakub Steinke, III Oskar Arendt
- kategoria klas VII- VIII: I Ewa Mrozik, II Robert Próżyński.
Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal a laureaci dyplomy, statuetki i nagrody.

Z kolei na boisku Orlik miał miejsce turniej piłki nożnej dla dorosłych, w którym wzięło udział łącznie 7 drużyn. Wyniki: I miejsce - I Live, II - Marvel, III - OSP, IV - Family DKW. Tutaj także zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary. Mecze sędziowała Agnieszka Cielepak. Zawody koordynował opiekun Orlika, Szymon Bawoł.

W tym samym czasie, w oddanej do użytkowania kilka dni temu nowej hali widowiskowo – sportowej, młodzi adepci piłkarstwa ze szkół podstawowych rozgrywali mecze w turnieju halowej piłki nożnej. Mecze były emocjonujące, stały na dobrym poziomie, niejednokrotnie były bardzo widowiskowe. Szczególnie dużo emocji przyniosły rzuty karne. Na trybunach młodych zawodników dopingowali ich najbliżsi, całe rodziny. Mecze sędziował Patryk Jaje.
 
Wyniki w piłce halowej dzieci prezentują się następująco:
- kategoria klas I-III: I Real Bukowiec, II Przysiersk, III Święta szybki jak rakieta
- kategoria IV-VI: I Różanna 1, II Przysiersk, III Bukowiec 5, IV Różanna 2, V Bukowiec 4
- kategoria VII- VIII: I Bukowiec, II Przysiersk, III Różanna.

Na zakończenie, także w hali, rozegrany został mecz pokazowy w siatkówkę z udziałem zawodników ze świetlicy środowiskowej i zespołu Volley Gwiazda Bukowiec. Po zaciętej walce lepsi okazali się siatkarze ze świetlicy środowiskowej. Mecz sędziował Sławomir Sykuła, sędziowie boczni: Amelia Zawadowska i Julia Mróz. Rywalizację komentowała Ewa Wojtas, a sędzią technicznym była Zuzanna Staniszewska.

Na zewnątrz hali także nie brakowało emocji i dobrej zabawy. Były animacje dla dzieci: malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane, kilka dmuchańców, zabawy, żywa maskotka, wata cukrowa, popcorn oraz stoisko z napojami i słodkościami u pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowca.

- Od wielu lat pomagamy przy majówkach i nie tylko - mówi Ewa Wojtas. - Dotychczas takie imprezy były na Orliku. Teraz po raz pierwszy większa część majówki była w nowej hali widowiskowo - sportowej. Duży wkład w organizację tego dużego zadania wnieśli nasi wolontariusze. Pracowała nad wszystkim prawie 20-dziestka młodych ludzi. Od najmłodszych, po dorosłą młodzież. I tutaj, w biurze, jak i na zewnątrz hali, na Orliku oraz w samej hali. Należą się dla nich naprawdę słowa największego uznania. Ale nasi wolontariusze nie tylko pracowali- również startowali w meczu piłki siatkowej - dodaje z uśmiechem opiekunka świetlicy.

Prócz pani Ewy Wojtas i wolontariuszy, na słowa podziękowania zasłużyły panie z KGW w Bukowcu, strażacy – ochotnicy z jednostki OSP Bukowiec oraz wszyscy pozostali, którzy przyczynili się do organizacji tej jakże udanej imprezy.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Pardo