ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    32°C / 19°C
wtorek 16.07.2024 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

Kolejna dotacja na halę sportową w Bukowcu. Środki przyznał marszałek województwa

Na początku kwietnia marszałek województwa Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny Jacek Gajewski spotkali się z samorządowcami i wręczyli im umowy dofinansowania. W spotkaniu uczestniczył Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Środki w wysokości 4,7 mln złotych są przeznaczone na rozbudowę bazy sportowej w regionie. To w ramach dwóch wojewódzkich programów.

– Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Część ze wspomnianej puli jest przeznaczona na budowę przyszkolnych sal gimnastycznych, hal sportowych i kompleksu boisk. Kolejne wojewódzkie dofinansowanie, tym razem w wysokości 150 tysięcy złotych, stanowi wsparcie do hali widowiskowo-sportowej przy szkole w Bukowcu.

- Oficjalne otwarcie naszej gminnej hali nastąpi jeszcze w kwietniu, a już na początku maja zapraszamy wszystkich na „Sportową rekreacyjną majówkę” – podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy. – Pierwszego maja w nowym, pięknym obiekcie organizujemy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz pokazowy mecz siatkówki, w którym udział wezmą zawodnicy „Gwiazdy” Bukowiec i uczestnicy zajęć ze świetlicy środowiskowej. Będzie to świetna okazja, żeby zobaczyć halę od środka, zasiąść na trybunach i kibicować rywalizującym sportowcom – dodaje wójt.

Dodajmy, że hala ma na co dzień służyć szkole, na popołudniowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sekcjom klubów sportowych. Hala będzie wykorzystywana do organizacji kolejnych gminnych imprez i uroczystości.