ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    32°C / 19°C
wtorek 16.07.2024 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

Informacje dotyczące szkoleń „Metody ograniczające stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej - szkolenie dla beneficjentów ekoschematu Dobrostan zwierząt”

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w terminie do 21 marca 2025 roku rolnicy mają obowiązek dostarczyć zaświadczenie potwierdzającego ukończenie szkolenia z zakresu metod ograniczających stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej – w przypadku realizacji praktyk podwyższających poziom dobrostanu zwierząt w ramach wszystkich wariantów  (będzie stanowił załącznik do wniosku obszarowego i decydował o ewentualnej wypłacie środków pieniężnych za to działanie).

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuje, że w ostatnim kwartale roku istnieje możliwość przeprowadzenia takiego szkolenia stacjonarnie w poszczególnych powiatach, jest to jednak na razie tylko opcjonalne rozwiązanie. Jednocześnie informujemy, że prowadzone są szkolenia tzw. on-line. Terminy i zapisy na szkolenie w wersji on-line dostępne po kliknięciu w poniższy link:

https://www.kpodr.pl/szkolenia-dotyczace-metod-ograniczajacych-stosowania-antybiotykow-w-chowie-zwierzat-gospodarskich/

Więcej informacji - Łukasz Domin, Doradca Rolniczy PZDR w Świeciu, tel. 885-052-577.