ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    9°C / 2°C
sobota 24.02.2024 r.
Imieniny: Boguty, Bogusza i Macieja

Duża inwestycja w Różannie. Umowa z wykonawcą zadania już podpisana

W połowie grudnia w urzędzie gminy w Bukowcu miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania polegającego na modernizacji kompleksu sportowego oraz świetlicy wiejskiej w Różannie. Wyłoniona w przetargu świecka firma Hemar zaoferowała wykonanie zadania za nieco ponad 2,5 miliona złotych. Ze strony przedsiębiorcy umowę podpisał prezes Marek Ledziński, samorząd reprezentował wójt Adam Licznerski.

- Inwestycja ma polegać na gruntownej modernizacji kompleksu sportowo - turystycznego, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej w Różannie. Obejmuje budowę nowego boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią, bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal. Zaplanowaliśmy ponadto wymianę części ogrodzenia, montaż ławek wypoczynkowych, stojaków rowerowych, przewidzieliśmy utwardzenie terenu, powstanie ciągów komunikacyjnych. Cały obiekt będzie otwarty, dostępny dla wszystkich chętnych i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych – wymienia Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec - Równie istotna, szczególnie z punktu widzenia rozwoju społecznego, kulturalnego jest projektowana modernizacja świetlicy wiejskiej, polegająca między innymi na dociepleniu ścian, wymianie źródła ogrzewania na pompę ciepła, wymianie stolarki okiennej i drzwi – dodaje gospodarz gminy.

Przypomnijmy, że w połowie lipca ogłoszono wyniki naboru w trzeciej edycji Polskiego Ładu, skierowanego dla gmin popegeerowskich. I to właśnie na zadanie w Różannie gmina Bukowiec pozyskała prawie 2 miliony złotych dofinansowania, pozostałe kilkaset tysięcy zł stanowią środki własne. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, w najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się prace budowlane.

- Konsekwentnie i skutecznie budujemy, modernizujemy wszystkie przedszkola i szkoły w gminie. Celem jest stworzenie komfortowych warunków wychowania i nauki dla wszystkich dzieci. Tym razem doczekamy się nowego, spełniającego standardy XXI wieku kompleksu przy szkole w Różannie, w której uczą się dzieci z Gawrońca, Poledna, Tuszynek, Korytowa, Polskich Łąk i oczywiście z Różanny – podkreśla na zakończenie wójt Adam Licznerski.

Obrazki galerii: