ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    32°C / 19°C
wtorek 16.07.2024 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

Drogi w budowie. Trwają prace przy kolejnych odcinkach w gminie Bukowiec

Na początku tego roku Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec podpisał umowę z Andrzejem Trudzińskim, prezesem wyłonionej w przetargu firmy Redon z Nakła na budowę kolejnych dróg należących do gminy.

Przedsiębiorstwo już od kilku tygodni prowadzi roboty, równolegle na kilku odcinkach. Prace ziemne, związane ze stabilizacją gruntu, układaniem poszczególnych warstw podbudowy są realizowane między innymi w Polskich Łąkach, w Gawrońcu oraz w ramach drugiego etapu budowy drogi łączącej wymienione miejscowości. Ponadto w zadaniu przewidziano wykonanie asfaltu na ulicy Brzózki w Przysiersku oraz przy Wiatrakowej w Bukowcu.

- Już drugi rok z rzędu budujemy jednorazowo kilka odcinków, łącznie to kolejne 2 kilometry utwardzonych nawierzchni – podkreśla wójt Adam Licznerski. - To dzięki temu, że pozyskaliśmy niebagatelne wsparcie 3,3 miliona złotych ze źródeł zewnętrznych, z Programu Inwestycji Strategicznych. Zakończenie robót jest przewidziane na trzeci kwartał tego roku – dodaje samorządowiec.

Równolegle trwa proces projektowania następnych dróg, między innymi z Kawęcina do Bramki oraz w Plewnie. Przypominamy również, że powstaje projekt 3-kilometrowej ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240 Świecie – Chojnice.

Obrazki galerii: