ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    26°C / 12°C
czwartek 17.06.2021 r.
Imieniny: Laury, Leszka i Marcjana

Atrakcyjnie i nowocześnie w Budyniu

Od kilku tygodni mieszkańcy sołectwa Budyń w gminie Bukowiec cieszą się z pierwszych efektów realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Bukowiec, przyjętego przez miejscowy samorząd na początku tego roku. Jednym z elementów kompleksowego wsparcia, wynikającego z programu, była realizacja zadania poprawiającego infrastrukturę w sołectwie pod nazwą: „Poprawa wyposażenia świetlicy oraz zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Budyniu dla realizacji zadań na rzecz włączenia i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz dla rozwoju społecznego”.
- Przedsięwzięcie obejmowało wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, w skład którego weszły boiska do piłki ręcznej, piłki koszykowej, siatkówki, a także kort tenisowy - mówi wójt Adam Licznerski.- Najmłodszych mieszkańców sołectwa z pewnością cieszy nowy plac zabaw, a dla starszych utwardzony kostką brukową plac, na którym będzie można organizować mieszkańcom czas wolny. Są też  inne elementy tworzące zagospodarowanie jak ławeczki, czy stojak na rowery. Ponadto uroku ma dodać wysiana trawa i nasadzone iglaki. Teren dodatkowo jest monitorowany.
To duża satysfakcja, że konsekwentnie poprawiamy warunki życia naszych mieszkańców, tym razem przy udziale finansowym w ramach tzw. rewitalizacji. Całe zadanie to koszt prawie 700 tys. złotych, ale aż 85% kosztów kwalifikowanych w programie finansuje samorząd województwa. Jedynie pozostałe 15% musi wygospodarować gmina - dodał na zakończenie.
KP

Loga

Obrazki galerii: