ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    -1°C / -5°C
piątek 01.12.2023 r.
Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza

Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie w Bukowcu

Zakończyły się prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego przy ulicach Doktora Ceynowy i Dworcowej w Bukowcu. Wyłoniona w przetargu świecka firma Elbrox miała za zadanie zastąpić dotychczasowe stare, zużywające sporo energii oprawy na nowe, energooszczędne i proekologiczne źródła światła. Nowoczesne i jednocześnie estetyczne słupy i oprawy z zastosowaniem technologii led już od kilkunastu dni oświetlają chodniki i jezdnie. W ramach projektu ponadto położono nowe okablowanie, a przy ulicy Ceynowy wymieniono część chodnika.
Wartość inwestycji to 647.836,88 złotych, z tego 453.671,09 zł. złotych gmina pozyskała z budżetu Unii Europejskiej, umowę na dofinansowanie zadania podpisaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim na początku tego roku.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, celem projektu jest poprawienie efektywności energetycznej systemu oraz dostosowanie parametrów oświetlenia ulicznego do obowiązujących przepisów. Zakres rzeczowy, rozmieszczenie lamp zostało określone na podstawie opracowanego wcześniej audytu w zakresie oświetlenia ulicznego.

Loga

Obrazki galerii: