ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 9°C
sobota 18.05.2024 r.
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka

Budowa nowego przedszkola w Bukowcu

W pierwszym kwartale 2022 roku zakończyły się roboty budowlane i wszystkie odbiory budynku nowego przedszkola w Bukowcu. Nowoczesny, przestronny obiekt jest zlokalizowany w centrum Bukowca, przy ulicy Bajkowej. Dzieci uczęszczają do nowej placówki od połowy marca.

Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku, roboty potrwały 16 miesięcy. W przedszkolu jest pięć sal, każda o powierzchni 75 metrów kwadratowych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest ruchoma ściana działowa łącząca dwie sąsiadujące sale, którą można automatycznie złożyć i dzięki temu powstaje powierzchnia ok. 150m kwadratowych do wykorzystania na akademie, bale karnawałowe, czy inne spotkania w szerszym gronie. Ponadto sala dla najstarszych dzieci jest wyposażona w ściankę wspinaczkową. Prócz tego jest nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków z całym zapleczem i wyposażeniem. Oczywiście jest gabinet dyrektora, pomieszczenie do zajęć indywidualnych, toalety przy każdej sali, czy szatnia. Przedszkole jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ogrodzone i monitorowane.

Koszt inwestycji wyniósł 4,1 miliona złotych. Na to przedsięwzięcie zostały przeznaczone środki z budżetu samorządu, ponadto gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 763 154 złotych w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (Środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego). Nowe przedszkole łącznie może pomieścić około 125 dzieci.

Warto przypomnieć, że w związku z budową przedszkola, niemal w tym samym czasie przy 50% wsparciu finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych powstała droga dojazdowa z parkingiem, zatoką autobusową, chodnikiem.

Tablica RFIL