ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • intensywne opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 14°C
sobota 22.06.2024 r.
Imieniny: Pauliny, Sabiny i Tomasza

Budowa gminnej hali widowiskowo-sportowej w Bukowcu

W kwietniu 2024 roku oficjalnie oddano do użytkowania gminną halę widowiskowo-sportową, zlokalizowaną przy szkole podstawowej w Bukowcu. Wartość, to ok. 14 milionów złotych. Inwestycja były współfinansowana z kilku źródeł – ok. 4,7 miliona złotych pochodziło z „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska”, ok. 4 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 1 milion złotych z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

Prócz budowy hali, równolegle gmina realizowała drugie zadanie, obejmujące budowę boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, wykonanie bieżni lekkoatletycznej, odnowienie elewacji szkoły i montaż paneli fotowoltaicznych. Powstał piękny i okazały kompleks, który ma służyć nie tylko uczniom, ale także klubom sportowym, seniorom, uczestnikom zajęć w świetlicy środowiskowej oraz pozostałym mieszkańcom.

W gminnej hali widowiskowo-sportowej jest pełnowymiarowe boisko, pozwalające na rozgrywanie zawodów w halową piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenis, unihokej, a także zajęcia, np. aerobiku, fitness. Boisko można podzielić na trzy części, za pomocą specjalnych kotar. Są dodatkowe pomieszczenia do ćwiczeń siłowych i tzw. kardio – między innymi bieżnie, rowerki stacjonarne. Oczywiście zaplecze w postaci szatni, toalet, magazynu na sprzęt sportowy, salka konferencyjna. Są też trybuny, pozwalające na śledzenie wydarzeń w hali, łącznie to niecałe 200 krzesełek. Projektując halę, brano pod uwagę przyszłe koszty utrzymania, dlatego jest gruntowa pompa ciepła, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe oraz panele fotowoltaiczne na dachu szkoły.

Generalnym wykonawcą budowy hali widowiskowo-sportowej była firma „Urbański” z Torunia. Przedsiębiorstwo dokończyło budowę, ponieważ wcześniej samorząd był zmuszony rozwiązać umowę z poprzednim wykonawcą.