• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Niedziela, 19.11.17, godzina 15:12

Imieniny : Elżbiety, Faustyny, Pawła

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014–2020

25 listopada 2015

POPŻ Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Do końca lutego 2016 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych . Do końca lutego 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.
Oprócz wsparcia żywnościowego Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu, realizować będzie cykliczne działania towarzyszące tj. warsztaty kulinarne, warsztaty dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia, programy edukacyjne związane z zasadami zdrowego żywienia i przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, warsztaty edukacji ekonomicznej.  Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.
Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikujące do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Osoby, które chciałyby otrzymać wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 mogą złożyć stosowny wniosek do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukowcu.

Strona internetowa Chojnickiego Banku Żywności
Baner

Działania finansowe i niefinansowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 zorganizuje działania na rzecz włączenia społecznego:
1.    Spotkanie informacyjne dotyczące dystrybucji żywności.
2.    Spotkanie na temat zapobiegania pożarom.
3.    Prelekcja na temat właściwych  zachowań w przypadku zagrożeń.

Chojnicki Bank Żywności również w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 zorganizuje następujące działania towarzyszące:
1.    Warsztaty kulinarne pokazujące różne możliwości przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych.
2.    Warsztaty edukacji ekonomicznej.

Drukuj