• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Poniedziałek, 20.11.17, godzina 10:15

Imieniny : Anatola, Edyty, Rafała

Dni Gminy Bukowiec

24 lipca 2017

Dni Gminy BukowiecSetki mieszkańców z terenu gminy Bukowiec oraz ościennych wzięło udział w dwudniowych obchodach Dni Gminy Bukowiec. Nie zabrakło imprez sportowych, zabaw dla dzieci i dorosłych, występów artystycznych no i dobrej zabawy do godzin porannych.
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę do godzin południowych królowały rozgrywki sportowe. Rozpoczęto je od turnieju piłkarskiego. Ostatecznie najlepsza okazała się ekipa „Przechowo Team” przed  „FC Wczorajszymi” z Bukowca, a na trzecim miejscu uplasował się zespół  „Laskowice”.  Równolegle, na sąsiadującym korcie odbył się turniej tenisa ziemnego. Zwycięzcą został Łukasz Pindel, drugie miejsce zajął Daniel Bolda a trzecie Fabian Rozmus.
W niedzielę do południa rozegrano turniej tenisa stołowego. Na podium stanął Adam Wasilewski, Wiesław Ostrowski i Maciej Rakowicz. W kategorii juniorów najlepszym okazał się Patryk Ciara.
Pierwszy dzień Dni Gminy Bukowiec upłynął w godzinach popołudniowych na zabawach, konkursach dla dzieci i młodzieży. Każdy zwycięzca otrzymał nagrody w postaci upominków. Nie obyło się bez malowania twarzy. Niektórzy uśmiechali się, że kolejka do malowania przypomina kolejki z lat 80. do sklepów. Dzieci bawiły panie z grupy „FUNimki”. Z repertuarem piosenek biesiadnych, które są tak chętnie słuchane na tego typu imprezach wystąpił chór męski Cecylia”, który prowadzi Marcjanna Nowacka. Ona też otrzymała z rąk wójta Adama Licznerskiego kwiaty za wspaniałą pracę z chórem.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ grupy cyrkowej „Mimezis Art.” z Bydgoszczy. Po ich występach dzieci bardzo chętnie wzięły udział w warsztatach cyrkowych.
Wieczorem przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru a w tym roku była nią grupa „Żuki”, która zaprezentowała utwory zespołu The Beatles, Queen czy Scorpions.
Zanim rozpoczęła się na dobre zabawa taneczna uczestnicy imprezy obejrzeli z zaciekawieniem pokaz laserowo- multimedialny.  
W niedzielne popołudnie reprezentanci 6 miejscowości przystąpili do Turnieju Sołectw. Na starcie zjawiły się drużyny z Budynia, Gawrońca, Korytowa, Plewna, Poledna i Różanny. Każda grupa składała się z 5osób: czterej zawodnicy plus sołtys. Organizatorzy przygotowali 4 konkurencje. Rzuty do celu dla sołtysów, które wcale nie były takie łatwe. Należało siedząc na piłce gimnastycznej zrzucić pachołki piłeczkami do tenisa ziemnego. Kolejna konkurencja to sztafeta balonowa na czas, następna  to slalom między pachołkami z piłką gimnastyczna i ostatnia to speedball solo.
Ostatecznie zwyciężyło sołectwo Gawroniec, 2. miejsce Plewno, 3. Budyń, 4. Różanna, 5. Poledno i 6. Korytowo. Nagrody, dyplomy wręczał wójt Adam Licznerski. Potem przyszedł czas na dobrą muzykę, a zapewniła to Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Świekatowa. Przed publicznością w trakcie grania zaprezentowała się grupa mażoretek ze Świekatowa, które prowadzi z powodzeniem Urszula Cybulska. Przez dwa dni na dzieci czekał park rozrywki, wata cukrowa czy też pamiątki rodem z odpustu. Dla wszystkich uczestników festynu były strażak z PSP ze Świecia Dawid Szaraficki przygotował wspaniałą grochówkę. Natomiast panie z KGW z Bukowca, Gawrońca i Korytowa zapewniły na swoich stoiskach wspaniałe wypieki oraz inne pyszności, które na takich spotkaniach pod chmurką rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
Wielu kierowało swoje kroki do punktu kosmetycznego oraz Mobilnego Punktu Informacji LGD. Jej przedstawiciele na swoim stoisku prezentowali ofertę i założenia Lokalnej Strategii Rozwoju, mówili o aktualnych naborach wniosków na poszczególne działania. Tutaj także dzieci miały swoje pięć minut, gdzie wspólnie z paniami z LGD doskonale się bawiły. Najmłodsi chętnie szli do aut, które są na wyposażeniu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej a także chciały zobaczyć z bliska czy nawet zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu.
A wieczorem zespół R & M z Przysierska, tak jak poprzedniego wieczoru zaprosił wszystkich do tańca. Imprezę poprowadził lider zespołu R & M Rafał Żochowski.
KP
„Czas Świecia”, 21 lipiec 2017 r.

Drukuj